Kurucumuz

Cansın İlk Yardım Kursu Kurucusu; Necip Güzelsu Kimdir

Necip Güzelsu, 1982’da Ordu’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini de aynı ilde tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi (Lisans), Anadolu Üniversitesi Sağlık Teknikerliği ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümlerinden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından 2003 senesinde S.O.S İnternational Hava Kara ve Deniz Ambulans Merkezinde Acil Yardım ve Ambulans Teknikeri olarak görev aldı. Atatürk Üniversitesi iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanlığı, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi bitirdi. Yıllar içerisinde gelişen teknoloji ve Avrupa uyum standartlarında bulunan bir çok sertifikasyon programına katılarak mesleğinde daima en iyi olma yolunda ilerledi. Katıldığı sertifika programlarından bazıları şöyledir; Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen İlk Yardım Eğitici Eğitmeni ve ilkyardım eğitmenliği sertifikasyon programları, Travma resüsitasyon (2005), iletişim becerileri, Türkçeyi güzel kullanma, etkin lider yöneticiliği, etkili sunum becerileri, topluluk önünde konuşma (2005), Bebek ileri yaşam, Çocuk ileri yaşam, Yetişkin ileri yaşam desteği Eğitimi (2006).Bunların yanı sıra 2005 yılında yürürlüğe giren, zorunlu ilk yardımcı istihdamı yasasıyla beraber kurulan Özel İlk Yardım Eğitim Merkezlerindeki İlkyardım Eğitmeni ihtiyacını karşılamak için sağlık bakanlığı tarafından yürütülen İlk Yardım Eğitmenliği kursuna katılıp, uygulamalı ve teorik sınavdan başarılı olarak ilk Yardım Eğitmeni olmaya hak kazanmıştır. 2008 yılında Otomatik External Difibrilatör (OED) (AED) eğitici eğitmenliği kurslarını başarıyla tamamladı. 2013 yılına kadar çok sayıda İlk Yardım Eğitim Merkezi bünyesinde İlkyardım Eğitmeni olarak görev almıştır. Yaklaşık 30000 kişiye İl Sağlık Müdürlüğü Onaylı İlk Yardımcı Sertifikası almalarına vesile olmuştur.

2013 yılı itibari ile Kurucusu ve Mesul Müdürü Necip Güzelsu, CANSIN İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİ’ ni hizmete açmıştır. Aynı zamanda kurum bünyesinde kendisi de İlkyardım Eğitimlerini vermeye devam etmektedir.

Son olarak 2015 yılında Sağlık Personellerine hizmet vermek amacıyla ilave bir program olan CANSIN İLK YARDIM EĞİTİCİ EĞİTİMİ MERKEZİ ni Kocaeli ilinde hizmete açmıştır. Aynı zamanda Kocaeli Cansın İlkyardım Eğitici Eğitim Merkezinde İlkyardımcı yetiştirmeye yönelik olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı sertifika programı yürütülmektedir.

Cansın İlkyardım Eğitimci Eğitimi Merkezi’nin öncelikli amacı; Konusunda uzman deneyimli İlk yardım Eğitmeni ve İlk yardım Eğitici Eğitmeni Kadrosuyla Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği standartlarda bilimsel, etkili, yaygın, kaliteli ve çağdaş bir şekilde; ilk yardım eğitimi sunmaktır. İlk Yardım Eğitimini, uluslararası standart ve kalite çerçevesinde bireylere sunmak ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, ilk yardım bilgi ve becerisinin toplumun her bireyine öğretilmesini hedeflemektedir.